Vogel- en Natuurreis Kenia: Safari van Samburu tot Masai Mara

Safari in iconische parken , Samburu & Masai Mara
Lake Nakuru, Naivasha & Baringo
Kans op 300 – 350 vogelsoorten en 30 soorten zoogdieren
Rustig reistempo in kleine groep

Datum: 2027 | Richtprijs: € 5300,00 | 6 plaatsen beschikbaar

Categorieën: , ,

Beschrijving

Vogel- en Natuurreis Kenia: Safari van Samburu tot Masai Mara

15-daagse vogel- en natuursafari in rustig tempo met kans op ca. 300 vogelsoorten en 30–40 soorten zoogdieren

15-daagse vogel- en natuurreis Kenia met safari van Samburu tot Masai Mara

Ga mee op een bijzondere 15-daagse vogel- en natuursafari door het hart van Kenia. In rustig tempo reizen we van de ruige savannes van Samburu naar de uitgestrekte vlaktes van de Masai Mara, en ontdekken onderweg een enorme variatie aan landschappen: bergbossen, vogelrijke meren en klassieke safarigebieden vol wild.

Deze reis draait om kijken, beleven en genieten. We nemen de tijd om vogels en zoogdieren goed te observeren, hun gedrag te volgen en de sfeer van elk gebied in ons op te nemen. Of je nu fanatiek vogelaar bent of vooral houdt van natuur en safari, deze reis biedt verdieping én ontspanning.

Je reist onder begeleiding van ervaren natuurgids Michel Kuijpers, samen met uitstekende lokale gidsen die hun land en natuur door en door kennen. Met hun kennis, scherpe ogen en enthousiasme laten zij je Kenia zien op een manier die je zelfstandig nooit zou ervaren.

Waarom naar het paradijs, Kenia?

Kenia is voor natuurliefhebbers één van de mooiste plekken op aarde. Het land biedt op relatief korte afstand een enorme variatie aan landschappen. Die afwisseling zorgt voor een uitzonderlijke soortenrijkdom: tijdens deze reis kunt u rekenen op circa 300–350 vogelsoorten en 30 tot 40 soorten grote zoogdieren, Dankzij het open landschap zijn vogels en zoogdieren hier vaak langdurig en goed te zien én te fotograferen, in tegenstelling tot dichtbegroeide regenwoudgebieden waar soorten zich vooral laten horen. Bovendien reizen we in januari/februari, wanneer de al enorme diversiteit nog wordt aangevuld met vele overwinterende soorten uit het Palearctisch gebied. Ter vergelijking: op een oppervlakte iets groter dan Frankrijk worden in Kenia ongeveer twee keer zoveel vogelsoorten waargenomen als in heel Europa, Noord-Afrika en het Midden-Oosten samen — en dat maakt Kenia tot een ongeëvenaarde bestemming voor natuur, vogels en fotografie.

Natuurgebieden tijdens deze Natuur en vogelreis Kenia:

Samburu National Reserve

Samburu ligt in het droge noorden van Kenia en voelt heel anders aan dan de bekende savannes in het zuiden. Het landschap is een halfwoestijn met galerijbos langs de rivier. Dit gebied staat bekend om zijn bijzondere noordelijke diersoorten en een opvallend rijke vogelwereld, met veel soorten die je elders in Kenia nauwelijks ziet. Zoogdieren als de Netgiraffe, Grevy Zebra en Luipaard. De combinatie van licht, ruimte en soorten maakt Samburu ook fotografisch zeer aantrekkelijk.

Aberdare Mountains & The Ark

De Aberdares vormen een groen, koeler hoogland met bergbossen, bamboezones en nevelwouden — een totaal ander biotoop dan de savannes. Vanuit The Ark, gelegen midden in dit gebied, kijk je uit over drinkplaatsen waar dieren in de schemering en nacht verschijnen. Overdag is het een prachtig gebied voor bos- en hooglandvogels, en de afwisseling tussen open safari en gesloten bos maakt deze etappe bijzonder rijk en verrassend.

Masai Mara Game Reserve

De Masai Mara is het iconische beeld van Afrika: uitgestrekte grasvlaktes, acacia’s aan de horizon en grote concentraties wild. Hier leven veel grote zoogdieren, maar ook een enorme diversiteit aan savannevogels en roofvogels. Doordat het landschap zo open is, kun je dieren vaak lange tijd observeren en mooi fotograferen. Denk dan aan de grote katten van Afrika: Leeuw, Luipaard en Cheetah. De Mara vormt een indrukwekkende afsluiting van de reis en laat je Afrika ervaren in zijn meest klassieke vorm.

En dan zijn er diverse meren zoals Lake Nakuru, Lake Baringo en Lake Naivasha die we een bezoek brengen. Lake Nakuru is beroemd om de Kleine Flamingo's, maar ook de Witte Neushoorns kunnen we hier treffen.

Begeleid door Michel Kuijpers

Deze reis wordt begeleid door Michel Kuijpers. Met zijn jarenlange ervaring van voorgaande reizen (15 jaar) maakt hij van deze reis jouw droomreis. Zijn kennis en enthousiasme zorgen voor een weergaloze natuurervaring die je nooit meer vergeet. De reis is volledig verzorgd samen met onze Keniaanse partner. Het is een reis voor reizigers met een avontuurlijke instelling, Kenia is minder goed georganiseerd als het westen van Europa. Maar dit heeft ook voordelen, je beleeft de natuur op een intense wijze en zo puur mogelijk.

Vul het aanvraagformulier in om deze reis te boeken. Bij voldoende beschikbaarheid ontvangt u een factuur. Als er nog vragen zijn nemen wij, binnen drie werkdagen contact met u op.

Afrikaanse Luipaard - Kenia Vogel en natuurreis"
Afrikaanse olifant - Kenia Masai Mara"
Neushoorn en Kleine flamingo's- Rhino and Lesser Flamingo - Kenia"
Dwergvalken - Kenia"
Secretarisvogel - Kenia, Afrika"
Vorkstaartscharrelaar - Kenia , Afrika"

Vul het reisaanvraagformulier in om deze reis te boeken. Bij voldoende beschikbaarheid ontvangt u een boekingsbevestiging en factuur. U krijgt binnen drie werkdagen een ontvangstbevestiging via de e-mail.

REIS AANVRAGEN